Nowoczesne rozwiązania techniki wkradają się w niemal każdą dziedzinę naszego życia. Korzystają z nich także producenci artykułów dla zwierząt domowych. Obecnie na rynku znajduje się cała masa produktów, o jakich niegdyś nawet nie myśleliśmy. Dzisiaj możemy śmiało zostawić psa samego na weekend i nie musimy prosić nikogo z sąsiadów lub rodziny, aby przychodzili do naszego domu nakarmić zwierzaka, nalać mu wody lub wyprowadzić na spacer kilka razy dziennie.

Zostawienie psa samego w domuTę ostatnia kwestię rozwiążemy przy pomocy drzwiczek zaprojektowanych z myślą o czworonożnych domownikach. Przejście musimy sami zamontować, ale nie jest to trudne. Dodatkowo wiele marek dodaje do zestawu tunel, który zagwarantuje psu wygodne przejście od klapki do klapki, gdy montaż odbywa się w grubych drzwiach lub ścianie domu. Przejście może otwierać się tylko wtedy, kiedy zbliży się do niego nasz pies lub kot. Zapewnia to specjalny system oparty na kluczyku w formie zawieszki oraz odblokowującej się dzięki niemu klapce. Jeśli do drzwiczek zbliży się kot lub pies sąsiada, nasz dom pozostanie dla niego niedostępny. Jeżeli mamy dwa psy, każdego zaopatrujemy w zawieszkę. Bez problemu dostaną się do domu i wyjdą z niego za każdym razem, kiedy zechcą pospacerować po podwórku. Umożliwienie psu wychodzenia i wracania do domu bez naszej ingerencji to jednak nie wszystko, o co musimy zadbać, zostawiając ulubieńca na kilkanaście godzin samego w domu. Dzięki elektronicznym miskom oraz fontannom możemy bowiem bez obaw wyjechać na weekend i zostawić psa samego. Specjalistyczna konstrukcja umożliwia stały przepływ wody i ciągle jej oczyszczanie, dzięki czemu fontanny bez przerwy dostarczają strumień czystej i świeżej wody naszemu pupilowi.

Eksperci informują także o tym, że płynąca i swobodnie spadająca woda zachęca zwierzę do picia, zapewniając mu odpowiednie nawodnienie. Obok fontanny powinniśmy zaopatrzyć się w otwieraną automatycznie miskę, która dostarczy psu określonej porcji jedzenia o wybranej i ustawionej przez nas godzinie.

Posted Czerwiec 3rd, 2013 by sylwia

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>