Posiadanie psa nie opiera się wyłącznie na szkoleniu i karmieniu. Aby pies lepiej przyswajał wiedzę nabytą podczas tresury i aby rozładować jego energię zaleca się … głównie aktywną zabawę 🙂 Z psem możemy bawić się dosłownie wszędzie. Prawdę mówiąc, o ile jemu nie robi to większej różnicy, o tyle nam owszem. Jednym z miejsc, które rzadko wybieramy jest woda. Pomimo tego, że w niej się nie zanurzamy, to i tak na końcu zabawy jesteśmy cali przemoczeni. Nasz pies doskonale wie, w jaki sposób przemoczyć nas do suchej nitki i zawsze się mu to uda.

Zabawka dla psa - aport marki SportDogBawiąc się w wodzie z psem warto jest mieć ze sobą zabawki dla psa przeznaczone do wody np. aport dla psa marki SportDog. Te różnią się od zwykłych zabawek dla psów tym, że nie toną. Unoszą się na powierzchni, dzięki czemu pies łatwiej odszuka zabawkę, a i my nie będziemy zmuszeni do przeszukiwania dna pobliskiego jeziora. Co ciekawe, dużym plusem zabawek wykorzystywanych w wodzie jest fakt, że nie przyjmują one nie tyko wody, ale również i psiej śliny. To powoduje, że zabawka dla psa nawet i po dłuższym czasie nie pokrywa się nieprzyjemnym zapachem, czego nie można powiedzieć o wielu innych.

Karlie Dummy - zabawka dla psaCiekawym przykładem zabawki dla psa idealnej do wody jest Dummy. To typowy przeciągacz, gdyż z jednej strony ma sznurek. Zabawka dla psa kształtem przypomina miniaturowy worek bokserski. Jeśli chcesz użyć tej zabawki dla psów w trakcie wodnych zabaw koniecznie zakup ją w pobliskim sklepie zoologicznym, bądź też zamów przez internet. Nie kosztuje wiele, a może być doskonałym dodatkiem do wakacyjnych nadmorskich zabaw. Warto także dodać, że zabawki przeznaczone do zabaw wodnych łatwo można uprać. W podobnych wariantach kolorystycznych producent wypuścił także piłki, które mogą stać się świetnym pretekstem do zabawy w aportowanie podczas wyjazdów nad jezioro, czy rzekę. Oprócz tego producent podkreśla, iż może ona świetnie zająć psa w ponure dni zwłaszcza wtedy, gdy pada. Jednak po takiej zabawie koniecznie dokładnie ją wyczyść. Inną ciekawą zabawką dla psa, która może być wykorzystana do zabawy w przeciąganie lub też aportowanie, jest trwałe ringo.

Obroża elektryczna wspomagająca szkolenie psa EasyPet 1000Wybierając się z niesfornym psem nad wodę warto również poświęcić czas na doskonalenie zachowań i aktywne szkolenie psa. Doskonałą pomocą może być elektryczna obroża EasyPet do szkolenia i tresury psa z funkcją wodoszczelnej obroży elektronicznej. Korzystając z zaawansowanych funkcji tego typu obroży możemy odpowiednio reagować na zachowanie się psa w wodzie, np. skutecznie przywołując go na brzeg lub wydając pochwałę wibracyjną kiedy dopłynie do wyrzuconej zabawki. Trzeb jednak pamiętać, że tego typu sprzęt przeznaczony jest głównie do szkolenia psów i stosowania go w wodzie słodkiej. Zabawy w słonej wodzie morskiej wytrzymują tylko nieliczne zestawy elektroniczne marki SportDOG które są odpowiednio zaprojektowane do pracy w tego typu środowisku.

Elektryczny pastuch EasyPet Barrier 300Zdarza się również, że wodne zabawy psa muszą zostać ograniczone. Jak jednak zabronić psu wejścia do oczka wodnego znajdującego się koło domu ? Tu rozwiązaniem może być niewidoczny elektryczny pastuch dla psa Barrier 300 lub Barrier 200 polskiej marki EasyPet.  Tam gdzie w miejscu zamieszkania psa znajdują się zbiorniki wodne, które powinny być chronione przed psem i jego aktywnością doskonale sprawdzi się tego typu niewidoczne ogrodzenie zniechęcające psy do przebywanie w zakazanych strefach ogrodów. Tegu typu rozwiązania znajdują zastosowanie również wtedy gdy pies z uwagi na chorobę nie powinien aktywnie korzystać z kąpieli pod nieobecność właścicieli.

Posted Maj 27th, 2015 by admin

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>