Psy posiadają wiele przyzwyczajeń, które niestety nie powodują radości właścicieli. Jedne szarpią się podczas spacerów, inne gryzą buty, a jeszcze inne szczekają bez powodu. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli mieszkamy w bloku i szczekanie naszego czworonożnego przyjaciela rozchodzi się echem po klatce schodowej. Zdarza się, ze psiak zaczyna swój rytuał w nocy, co doprowadza do szału nie tylko nas, ale również sąsiadów. Niektórzy próbują zamykać zwierzątko w łazience, co jednak nie daje efektu. Inni kupują zatyczki do uszu i udaję, że problem nie istnieje. Jeszcze inni postanawiają to zmienić i podjąć się wychowania swojego ulubieńca. Aby dokonać tego szybko i skutecznie, warto sięgnąć po pomoc.

Elektroniczne obroże zapobiegające szczekaniuOferują nam ją nowości technologiczne, jakie znajdziemy w dobrych sklepach z asortymentem dla zwierząt. Jednym z takich sklepów jest ten, który znajdziemy na stronie EasyPet. Znajdziemy tutaj pogrupowane produkty, które mają za zadanie uświadomienie psiakowi, że szczekanie bez powodu nie satysfakcjonuje jego właściciela. Spośród szerokiego asortymentu możemy wybrać obrożę, która działa na zasadzie emisji dźwięku, zapachu, impulsów elektrycznych lub wibracji. Aby wybrać odpowiedni dla naszego ulubieńca model, musimy przede wszystkim poznać jego zdrowotne predyspozycje. Istnieją bowiem sytuacje, w których nie możemy używać niektórych produktów. Jeśli nasz psiak ma skłonności do alergii, zrezygnujmy z obroży, które działają na zasadzie dawkowania drażniącego sprayu. Jeśli wykryto u niego schorzenia związane z układem krążenia, nie możemy zdecydować się na zakup obroży, która oducza szczekania poprzez wysyłanie odpowiednich porcji impulsów elektrycznych.

Ten typ urządzenia nie jest wskazany również wtedy, kiedy nasz piesek jest strachliwy i bojaźliwy. Wtedy lepiej skupić się na obroży opartej na wibracjach. Taki model proponuje nam marka PetSafe. Model posiada wbudowane dwa czujniki. Jeden rozpoznaje dźwięk dzięki wbudowanemu mikrofonowi, drugi analizuje drganie krtani. Obroża Vibration Bark Control Collar samoczynnie wyłącza się, jeśli nasz psiak szczeka więcej niż piętnaście razy w ciągu 80 sekund mimo otrzymywania bodźców. Znaczy to, że rzeczywiście chce nas przed czymś ostrzec. Obroża posiada dziesięć poziomów wysyłanych impulsów, a ponadto jest wodoodporna, dzięki czemu można ją stosować w czasie niepogody.

Posted Czerwiec 28th, 2012 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>