Jeśli nasz pies wykazuje nadmierną aktywność, musimy uzbroić się głównie w cierpliwość. To będzie podstawowa rzecz jakiej na pewno nam nie może zabraknąć. To co może się jeszcze przydać to na pewno elektroniczne systemy treningowe takie jak: niewidoczne ogrodzenie, obroża antyszczekowa czy obroża elektroniczna.

Jak szkolić psa nadpobudliwego?

Są to oczywiście narzędzia pomocnicze, które nie wytresują psa za nas. I koniecznie trzeba z nich korzystać prawidłowo. Jeśli chodzi o obrożę antyszczekową to urządzenie, które wymaga chyba najmniej naszego udziału. Warto w momencie działania tej obroży dać psu komendę „cicho” lub „nie wolno”, by pies wiedział, że właśnie w tym momencie wymagamy od niego uciszenia się.

W przypadku niewidocznego ogrodzenia proces szkolenia wygląda nieco inaczej. Należy potowarzyszyć psu w zetknięciach z niewidocznym ogrodzeniem i również wydając odpowiednią komendę np. „wróć”. Dzięki temu pies szybciej uczy się po co takie niewidoczne ogrodzenie jest założone w ogrodzie. Obroża elektroniczna wymaga od nas pełnego zaangażowania. Przy każdym jej użyciu wymagana jest nasza czujność i odpowiednia komenda.

Posted Czerwiec 26th, 2010 by sylwia

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>