Warczący pies

Pies szczekający i warczący na przechodniów to zmora niejednego właściciela takiego czworonoga. Oczywiście, pies wychodzący na spacer i przebywający w miejscach publicznych powinien mieć założony kaganiec, ale to i tak nie rozwiąże problemu złowrogiego powarkiwania. Wiele osób, aby swojego pupila zdyscyplinować, zakłada mu na szyję kolczatkę.

Pamiętać jednak należy o tym, że jest to dla psa bolesne – komu zresztą podobałyby się kolce wbijające się w szyję. O wiele lepszym i bardziej skutecznym rozwiązaniem jest obroża antyszczekowa wyposażona w czujnik wibracji krtani. Reaguje nie tylko na szczekanie, ale również i na warczenie, co pozwoli na szybkie pozbycie się uciążliwego kłopotu. W przeciwieństwie do kolczatki, taka obroża nie sprawia psu bólu, chociaż wytwarzany przez nią impuls nie jest dla niego przyjemny.

Obroża taka reaguje na warczenie czy szczekanie natychmiast, w momencie jego zaistnienia, więc pies szybko uczy się to kojarzyć z czymś, co nie jest dla niego zbyt miłe i zachowuje się poprawnie. Szkolenie psa z taką elektroniczną obrożą jest niezwykle skuteczne.

Posted Czerwiec 4th, 2010 by admin

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>