Każdy właściciel psa ma do swojego czworonożnego pupila nieco inne podejście. Zależy to generalnie rzecz biorąc od bardzo wielu rozmaitych czynników i upodobań. Poza tym ludzie lubią różne psy – jedni wola przedstawicieli małych ras, inni zaś wręcz przeciwnie. Wiadomo również przy tej okazji, że dużego psa traktuje się inaczej niż niewielkiego. Tego rodzaju aspekty są bardzo ważne – między innymi również wówczas, kiedy w grę wchodzi kupienie elektrycznej obroży treningowej. Dla przykładu jeżeli ktoś ze swoim psem spędza bardzo wiele czasu gdzieś w terenie, wówczas powinien pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu. Również i do takich potrzeb dostosowane są modele wspominanych tutaj obroży. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj zaopatrzenie się w lepszy i bardziej zaawansowany model obroży. Jego cena będzie co prawda wyższa, nie mniej jednak w ostatecznym rozrachunku i tak się to kalkuluje. Bardziej zaawansowane modele charakteryzują się między innymi tym, że wyposażone są w większą ilość funkcji. To z kolei szalenie ułatwia pracę ze zwierzęciem w terenie.

Najlepsze obroże elektroniczne dla psów

Również i warunki pogodowe mają wpływ na funkcjonowanie obroży – chociażby z tego powodu, że gdy występują jakieś opady i jest mokro oraz wilgotno, trzeba ustawić natężenie impulsu w ten sposób, aby było mniejsze aniżeli normalnie. W taką bowiem pogodę sierść psa jest mokra, w związku z czym odczuwa on impulsy bardziej intensywnie. Kolejna sprawa to taka, że w bardziej zaawansowanych modelach obroży są o wiele większe możliwości, jeżeli chodzi o regulowanie natężenia impulsu – gama jest po prostu znacznie szersza, łatwiej jest zatem dostosować działanie obroży do temperamentu i usposobienia danego psa. Bardo istotne jest także to, że opisywane tutaj obroże są wodoodporne. To jednak przydatna cecha w bardzo wielu sytuacjach. Mogą się o tym przekonać właściciele psów myśliwskich dla przykładu. Na polowania jeździ się przecież w bardzo rozmaitych warunkach atmosferycznych. Dostępne są na rynku i takie modele, które odporne są nawet i na działanie słonej wody, co też niekiedy jest praktyczne. Plusem zestawów, o których jest tutaj mowa jest to, że można je poszerzać o kolejne obroże bez konieczności kupowania dodatkowych pilotów. Za pomocą jednego pilota obsługiwać można nawet i sześć obroży, co w sytuacji, kiedy chodzi o wspominane wcześniej psy myśliwskie jest bardzo ważne, a przy okazji także wygodne oraz praktyczne.

Oczywiście, tego rodzaju zestaw sprawdza się dobrze nie tylko przy większej ilości psów myśliwskich, ale przy większej ilości psów w ogóle. Czasami nad jednym czworonogiem ciężko jest zapanować, a co dopiero mówić o paru. Elektryczne obroże treningowe po prostu ułatwiają codzienną pracę z nimi, dzięki nim psy o wiele prościej jest dyscyplinować. Producenci obroży zalecają, aby psy znały podstawowe komendy. Trudno jest bowiem zwierzęta nauczyć tych komend tylko i wyłącznie przy użyciu obroży – do tego one w żadnym wypadku nie służą. Gdy pies jest zaś w tym kierunku dostatecznie wyedukowany, o wiele prościej z nim pracować. Pies zaczyna określone sytuacje kojarzyć i łączyć ze sobą, więc współpraca jego z człowiekiem układa się w miarę upływu czasu coraz lepiej. Dzięki obroży elektronicznej można też z tych relacji wyeliminować niepotrzebne nerwy oraz stres, co również jest szalenie cenne i nie wolno tego lekceważyć. Jak więc zatem widać, zalet tych profesjonalnych zestawów jest naprawdę sporo.

Posted Październik 14th, 2010 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>