Nieprawdą jest, że z elektronicznych systemów treningowych korzystać mogą wyłącznie psy o nieskazitelnej kondycji fizycznej. Oczywiście jeśli chodzi o obroże, które działanie opera się na impulsie elektrostatycznym, to nie mogą być one stosowane przez psy słabe, chore czy stare.

Jednakże jeśli posiadamy psa wiekowego, a weterynarz odradza nam stosowanie obroży elektronicznej to jesteśmy w kropce. Nie jest to jednak powód do załamywania się. Otóż można skorzystać z obroży antyszczekowej, która koryguje zachowanie psa w inny sposób niż impuls korekcyjny. Istnieją jeszcze dwa sposoby na zlikwidowanie problemu z uporczywym szczekaniem.

Pierwszym z nich są obroże sprayowe, zwane również obrożami zapachowymi. Reagują one na szczekanie psa wypuszczając dawkę zapachu nieprzyjemnego dla ich nosa. Jest to na ogół zapach neutralny – dla ludzi całkowicie bezwonny lub zapach cytrynowy. Drugim sposobem walki z ujadaniem jest obroża ultradźwiękowa, która emituje sygnały akustyczne wyjątkowo nieprzyjemne dla ucha psa.

Posted Lipiec 23rd, 2010 by sylwia

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>