Jeśli nasz pies uwielbia uciekać z domu lub z ogrodu, możemy poznać trasy jego ścieżek lub całkowicie zatrzymać go w określonym miejscu. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy obserwować trasę wędrówki naszego czworonoga na ekranie komputera lub telefonu. Wykorzystanie systemu GPS w produkcji obroży i lokalizatorów pozwoli nam śledzić psa w najdalszym zakątku miasta.

Jedną z opcji jest zamontowanie systemu Aportuj przy obroży naszego czworonożnego ulubieńca. Logując się do aplikacji przy pomocy komputera lub telefonu komórkowego, dowiemy Nie zastanawiaj się gdzie jest zwierzak, zlokalizuj gosię, gdzie aktualnie przebywa i w którym kierunku zmierza nasz pupil. Dużą zaletą systemu jest aplikacja w języku polskim. Umożliwia to stosowanie lokalizatora każdemu, nawet osobom, które niezbyt znają się na komputerach oraz telefonach komórkowych. Ogromny plus systemów GPS to podanie danych lokalizacyjnych psa z dokładnością nawet do dwóch metrów, a także odnalezienie pupila na bardzo zagęszczonym terenie. Lokalizator Aportuj może pracować nawet do pięciu dni, ponieważ dzięki czujnikowi ruchu bateria przechodzi w stan oszczędzania energii, kiedy pies zatrzymuje się w miejscu. Aby otrzymać współrzędne z miejscem pobytu psa, kupmy obrożę GEODOG. Lokalizację możemy zobaczyć na ekranie telefonu komórkowego lub komputera.

Jeżeli nie czujemy potrzeby stałego śledzenia naszego zwierzaka, możemy kupić kamerę Eyenimal, która nagra trasę przebytą przez naszego psiaka w czasie, gdy nie mieliśmy go na oku. Produkt posiada pamięć 8 GB, co umożliwia nagranie dość długiej wycieczki naszego ulubieńca. Kamerka posiada klips, dzięki któremu skutecznie umocujemy ją przy obroży naszego pupila. Bateria wytrzymuje dwie i pół godziny, więc zwierzak może przebyć całkiem spory kawałek drogi. Ciekawostką jest to, że kamerka posiada wbudowany mikrofon. Możemy zatem nie tylko widzieć trasę, którą poruszał się dziś nasz piesek, ale także słyszeć dźwięki, jakie towarzyszyły jego wędrówce. Jak widać, istnieje sporo sposobów, aby dowiedzieć się, gdzie możemy znaleźć naszego ulubieńca, jeśli nie ma go akurat w domu.

Posted Styczeń 17th, 2013 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>