Obroże przeciw szczekaniu

Obroże antyszczekowe to bardzo skuteczne rozwiązanie problemu nadmiernego szczekania oraz wycia psa. Nie mniej jednak kupując tego rodzaju produkt, trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów. Odpowiedzmy sobie miedzy innymi na pytanie czy nasz czworonożny pupil jest typowym kanapowcem, czy też jednak większość czasu spędza na świeżym powietrzu.

To bardzo wbrew pozorom ważne, albowiem poszczególne rodzaje antyszczekowych obroży inaczej reagują na te same warunki. W przypadku typowo domowego psa najbardziej trafionym zakupem będzie obroża działająca w oparciu o spray. Tego rodzaju obroże najlepiej się bowiem sprawdzają w zamkniętych pomieszczeniach. Na świeżym powietrzu już aż tak skuteczne nie są, ponieważ zapach ulatania się dosyć szybko, a to z kolei powoduje, że zachodzi potrzeba zużywania większych jego ilości.

Dlatego też w przypadku zwierzęcia spędzającego lwią część swojego czasu na dworze najlepsza będzie obroża elektryczna – czyli taka, która wytwarza elektrostatyczne impulsy. Jest ona całkowicie bezpieczna dla zwierzęcia, ponieważ impuls ten nie jest porażeniem prądem, a powoduje jedynie skurcz mięśni – na tyle dla psa nieprzyjemny, że ten przestaje szczekać.

Posted Czerwiec 4th, 2010 by admin

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>