Żaden człowiek, ani też żaden pies nie znosi monotonii. Warto jest urozmaicać życie zarówno sobie, jak i też naszemu pupilowi. Nie ograniczajmy się tylko i wyłącznie do wyprowadzania na nudne spacery. Postarajmy się, aby w trakcie lub też po powrocie do domu mógł on bawić się w różne, ciekawe gry i zabawy. Coraz większym powodzeniem cieszą się zabawki dla psów. Istnieje obecnie na rynku coraz to większe grono firm, które tworzą gadżety, zabawki specjalnie z myślą o naszych pupilach. Wbrew pozorom różnorodność pod względem zastosowania, jak i też walorów estetycznych, jest ogromna. Pies tak samo, jak i właściciel musi aktywnie spędzać czas, by nie borykać się w przyszłości z problemami wieku średniego, okresu przekwitania.

Trwałe zabawki marki Premier

Niestety badania dowodzą, że ludzie którzy nie ćwiczą, rzadko opuszczają dom w poszukiwaniu aktywnego wypoczynku, częściej cierpią na choroby serca, nadwagę, itp. Lepiej jest więc zapobiegać, aniżeli leczyć. Toteż starajmy się jak najczęściej, oczywiście, jeśli jest to tylko możliwe, opuszczać dom w towarzystwie swego wiernego opiekuna – czworonoga. Aby urozmaicić taki wypad, warto jest korzystać z zabawek. Przykładem może być zabawka marki Premier „Biscuit Bouncer”. Ta kula na przysmaki została wykonana z miękkiego, fioletowego tworzywa, do którego możemy włożyć ulubiony smakołyk psa w postaci ciastka lub też psich kabanosików. Przysmak dla psa, który umieścimy w tej kulce oczywiście dobieramy samodzielnie, gdyż nie jest on częścią zestawu. Dobrze jest wykorzystać pokarm, który nasz pies najbardziej lubi, ceni. Pika została wykonana z delikatnego kauczuku, co sprawia, że zwierzak nie rani sobie dziąseł, ani też zębów. Jest to zabawka wykonana z myślą o psach takich jak Labrador, czy też Golden Retriever.

Może ona zostać wykorzystana w tresurze młodego psa. Dzięki niej doskonale opanuje on związki przyczynowo skutkowe. W tym przypadku uczy się wytrwałego dążenia do otrzymania nagrody w postaci przysmaku. Na rynku pojawia się coraz więcej zabawek tego typu, jednakże na szczęście nowe modele działają na coraz to innej zasadzie, są bardziej interesujące. O podobnym zastosowaniu są na przykład słynne satelitki, kości, czy też zabawki w postaci gryzoni. Starajmy się, aby pies miał jak najbardziej możliwie urozmaicony tryb życia. W przyszłości przełoży się to jedynie na korzyść. Nasz pies nie zmieni się w leniwą kulkę, która będzie się tylko wylegiwać na kanapie i przybierać na wadze. Nie stanie się ospały i ociężały, ale będzie tryskać energią i radością życia.

Posted Lipiec 28th, 2011 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>