Często podczas spaceru nasz pies nie zachowuje się tak, jak byśmy tego oczekiwali. Jednym z częściej spotykanych przy tej okazji problemów jest obszczekiwanie przechodniów. Oczywiście wiemy, iż pies powinien wychodzić na spacer w kagańcu, ale jak doskonale wiadomo, nie wszyscy i nie zawsze do tej zasady się stosują. Wiemy doskonale o tym, że nawet pies w kagańcu może groźnie warczeć na ludzi co powoduje u nich strach. Ludziom trudno się dziwić, że są z tego powodu oburzeni i patrzą na zakłopotanego zachowaniem pupila właściciela niczym na przestępcę. Oduczenie psa takich zachowań wymaga dużo czasu, a efekty na pewno nie przyjdą od razu, przecież na spacery z psem wychodzić trzeba.

Poprawne stosowanie obroży antyszczekowych

Dlatego też dobrym rozwiązaniem w tej kłopotliwej sytuacji okazać się może obroża antyszczekowa. Należy pamiętać, iż przed pierwszym wyjściem na spacer z taką właśnie obrożą trzeba do niej psa przyzwyczaić, a to najlepiej zrobić w domu. Wiadomo, że szczekanie psa nie odbywa się wyłącznie podczas spacerów. Zazwyczaj psy szczekają również z tęsknoty za właścicielem czyli wtedy gdy ten wychodzi z domu. W takiej sytuacji łatwo jest nauczyć psa „pracować” z obrożą antyszczekową. Należy założyć psu obrożę i sprowokować go do szczekania np. wychodzimy za drzwi. Taka czynność jest potrzebna po to aby obroża się uruchomiła a nasz pies zobaczył na jakiej zasadzie to działa. Taką tresurę psa należy powtórzyć kilkakrotnie wtedy efekt będziemy mogli zauważyć po kilku dniach. Gdy nasz pies wie już jak działa obroża przeciw szczekaniu możemy swobodnie założyć mu ją na spacer.

Psy są na tyle inteligentne, że kojarzą szczekanie z nieprzyjemnym bodźcem. Dlatego też każdy pies noszący obrożę antyszczekową wie, że w niej szczekać nie warto. Jak wiemy, każdy pies jest inny dlatego też przy wyborze takowej obroży należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim nie należy kupować obroży za kilka złotych, są one awaryjne i często po prostu przestają działać. Warto zainwestować w lepsze produkty znanych producentów. Są one może nieco droższe, ale ich jakość jest naprawdę wysoka. Pamiętajmy również aby dobrać obrożę do wagi psa bowiem nie każda obroża może być stosowane u każdego psa. W wyborze obroży przeciw szczekaniu z pewnością doradzi sprzedawca.

Posted Październik 26th, 2011 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>