Szkolenie psa myśliwskiego

Przy szkoleniu psów myśliwskich zastosowanie znajdują nie tylko takie urządzenia jak elektryczne obroże czy obroże antyszczekowe. Niesamowicie przydatne w takim treningu okazują się także systemy dodatkowe, takie jak np. ptasie wyrzutnie.

Są to specjalne systemy składające się z dwóch podstawowych elementów, a mianowicie z nadajnika i z urządzenia wyrzucającego ptaka. Dzięki nadajnikowi można sterować wyrzutnią na odległość – jak dużą, to już jest uzależnione od modelu, a pod tym kątem oferta jest na rynku bardzo bogata. Zwykle jest to jednak kilkaset metrów. Bardziej zaawansowane – a co za tym idzie, również droższe – modele są przystosowane do obsługi za pomocą jednego tylko nadajnika kilku wyrzutni jednocześnie.

Ptasie wyrzutnie mają na celu symulację lotu ptaka, a ze względów czysto szkoleniowych przydatne są przede wszystkim dlatego, że dzięki nim można trenować z psem stójkę. Ptasie wyrzutnie bez problemu można nabyć w sklepach z elektroniką dla zwierząt – tych samych, w których kupuje się elektryczne obroże.

Posted Czerwiec 4th, 2010 by admin

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>