Dźwięk odgrywa spora rolę w przypadku szkolenia psa. Możemy zastosować go jako karę, ale także jako nagrodę. Obroże dźwiękowe oraz połączenie zapachu niemiłego dla psiego nosa z sygnałem to sposób na skarcenie pupila za złe zachowanie.

Ultradźwiękowy treser marki PetSafeMożna także wykorzystać ultradźwiękowe urządzenie marki PetSafe, które posiada możliwość wysyłania dwóch różnych sygnałów dźwiękowych tj, treser ultradźwiękowy marki Petsafe. Jeden z nich to sygnał karcący, który daje psu do zrozumienia, że nie takiego zachowania od niego oczekujemy. Drugi to sygnał, który nasz czworonożny przyjaciel odbierze w kategorii nagrody. Nie wolno też zapominać, że każdorazowe użycie karcącego bodźca powinno być poprzedzone naszą komendą. Pies musi nauczyć się reagować na nasze słowa, a chwilowe wykorzystanie do pomocy sygnału, obroży elektronicznej lub zapachowego sprayu to jedynie ułatwienie dla nas i sposób na skuteczniejszą tresurę. Dlatego to nasze słowa muszą działać na psiaka w odpowiedni sposób, a nie bodziec otrzymany od obroży czy ultradźwiękowego urządzenia.

Kliker Karlie - łatwa pomoc w tresurze psaPropozycją sygnału nagradzającego psi wysiłek jest nie tylko ultradźwięk, ale także kliker. Urządzeniem tym posługują się także profesjonaliści. Niektórzy nie są zwolennikami metody kija i marchewki i rezygnują z zakupu obroży elektronicznej, skupiając się tylko na nagradzaniu psiaka za postępy w szkoleniu. Można robić to właśnie za pomocą klikera np. kliker 3 w 1 marki Karlie. Jego dźwięk odbierany jest przez psa jako pozytywny, więc z pewnością zrozumie, że jego reakcja na naszą komendę jest odpowiednia. Specjaliści polecają połączenie dźwięku klikera z nagrodą dla pupila. Może być nią psi smakołyk lub nowa zabawka. W sklepach internetowych znajdziemy produkt, który spełnia rolę trzech innych. Jest to zarówno kliker, za pomocą którego pochwalimy psa, jak też ultradźwiękowy gwizdek, który pomoże nam przywołać pupila, jeśli oddali się on zbyt daleko. Ponadto znajduje się tutaj pojemnik, w którym możemy przechowywać nagrody dla naszego psiaka. Wybierając się na spacer możemy wrzucić tutaj psie ciasteczka, które zwierzak otrzyma zaraz po usłyszeniu dźwięku klikera. Użycie różnych metod szkoleniowych daje gwarancje udanego i skutecznego treningu.

Posted Czerwiec 4th, 2014 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>