Szkolenie psa

Canicom 500 znanej marki Numaxes rodem z Francji to już nieco bardziej zaawansowana propozycja dla osób poszukujących dla swoich psów elektrycznych obroży treningowych. Jest to model opracowany na potrzeby tresury amatorskiej – czyli takiej na użytej domowy.

Można z nim pracować w zasięgu wynoszącym maksymalnie pięćset metrów. Obroża waży siedemdziesiąt pięć gramów, jej długość natomiast można regulować – mieści się w zakresie wynoszącym od dwudziestu centymetrów do pięćdziesięciu. Sprawdza się zatem najlepiej w przypadku psów średniej wielkości oraz tych nieco większych. Zarówno obroża, jak i pilot są wodoodporne.

Impulsy emitowane przez obrożę można w zależności od zapotrzebowania regulować – do wyboru jest tutaj jeden z piętnastu poziomów. Impulsy mogą mieć charakter ciągły i przerywany. Ponadto obroża posiada też funkcję taką jak akustyczny sygnał. Przed każdym zastosowaniem istnieje możliwość przetestowania obroży, czemu służy neonowa lampka. Zestaw kosztuje około tysiąca dwustu złotych.

Posted Czerwiec 4th, 2010 by admin

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>