Wyjście z psem na spacer wiąże się z różnymi sytuacjami – niekoniecznie przyjemnymi z punktu widzenia właściciela czworonoga, chociaż oczywiście pies ma na ten temat zapewne zupełnie odmienne zdanie. Tego rodzaju problemy – podobnie zresztą jak w każdym takim przypadku – są w znakomitej większości przypadków efektem niewłaściwego podejścia do tresury psa. Mówiąc zaś dosadniej, została ona po prostu zaniedbana. Często się bowiem ludziom wydaje, że wydając psu jakieś polecenia są względem niego zbyt surowi.

Wspominane powyżej problemy objawiają się to na wiele rozmaitych sposobów – zwierzę usiłuje zerwać się ze smyczy, goni samochody, ucieka, zawołany zaś nie chce wracać i tym podobne. Zdecydowana większość właścicieli psów zna takie sytuacje z własnego doświadczenia i dobrze wie, ile nerwów one kosztują, o zdartym gardle nic już tutaj nawet nie wspominając. Pamiętać należy, że im pies jest starszy, tym trudniej przychodzi korygowanie u niego niepożądanych zachowań. Przy tej okazji pomocne okazują się obroże treningowe, nie mniej jednak trzeba przestrzegać bezpiecznych zasad ich stosowania. W tym celu zapoznać się należy z instrukcją obsługi. Takie obroże pod bardzo wieloma względami ułatwiają właścicielom życie. Posiadaczami psów są przecież również i osoby starsze, nie wszyscy też mają tyle fizycznej siły, aby zapanować nad zwierzęciem, często też na spacer z pupilem wychodzą dzieci. Im wszystkim jest o wiele trudniej zdyscyplinować czworonoga aniżeli chociażby dorosłemu mężczyźnie o odpowiedniej krzepie. Zwierzę na spacery wyprowadzać trzeba, ale też nie o to chodzi, by takie wyjścia były dla właściciela męczarnią. Do stosowania obroży treningowych podchodzić należy w sposób zdroworozsądkowy.

Nie wolno przy tej okazji zapominać o konwencjonalnych sposobach szkolenia. Jeżeli pies nie zostanie nauczony podestowych komend, wówczas nawet i najlepsze obroże nie pomogą. Nie należy zapominać również i o tym, że taka obroża nie służy do tego, aby zwierzę karać – uzupełnia ona trening, a nie go zastępuje, to zasadnicza różnica. Zwierzę nie może też w niej chodzić przez cały czas – informacje na temat tego, ile godzin w ciągu doby jest dozwolonych znaleźć można w instrukcji obsługi. Do tych wskazówek trzeba bezwzględnie się stosować – w grę tutaj bowiem wchodzi bezpieczeństwo psa, które zawsze trzeba mieć na uwadze.

Posted Lipiec 2nd, 2010 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>