Szkolenie z obrożą treningową

Zakup treningowej obroży elektrycznej dla psa nie jest wcale tak prostą sprawą, jak pozornie mogłoby się wydawać. Trzeba bowiem przy tej okazji uwzględnić wiele aspektów – tak, aby obroża we właściwy sposób spełniała swoje zadanie. Jednym z tych aspektów jest zasięg. Producenci zawsze podają stosowne informacje na temat tego, w jakim zasięgu z danym modelem można pracować.

Tutaj bardzo wiele zależy od temperamentu samego psa, a przede wszystkim od jego podejścia do komendy „wróć”. Wiadomo, że na spacerze trzeba dać zwierzęciu trochę swobody i spuścić je ze smyczy, aby mogło się porządnie wybiegać. Nawet jeżeli jest to zwierzę na ogół dobrze zdyscyplinowane, to nie oznacza, że jest robotem i czasem może mieć problem z wykonaniem pewnym komend. Jeżeli więc nie chce wracać natychmiast po usłyszeniu stosownej komendy, wówczas obroża pracująca w zasięgu stu czy dwustu metrów może okazać się mało praktyczna – w takich jak powyższe okolicznościach jej zasięg koniecznie musi być większy.

Kupując droższe modele można prowadzić takie szkolenie psa na bardzo rozległych terenach, sięgających nawet 3 km. Ponadto, droższe modele oferują tresurę z więcej niż jednym czworonogiem. Wybierając jednak odpowiedni model dla siebie i pupila nie zapominajmy o najważniejszym – obroża musi być wyposażona w certyfikat ECMA gwarantujący bezpieczeństwo pupila.

Posted Czerwiec 4th, 2010 by admin

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>