Psy, jak i też koty wymagają od nas wiele troski i opieki. Począwszy od pierwszych dni, aż po dorosłego osobnika musimy dbać o to, by zapewnić im miejsce do spania i wyżywienia. Nowe zwierzę w domu, to także duże zmiany w naszym życiu. Wtedy warto jest pomyśleć nad przemeblowaniem mieszkania w taki sposób, by pies nie miał w swym zasięgu cennych przedmiotów. Ciekawym rozwiązaniem dla osób posiadających już wytrenowanego psa może być montaż drzwiczek dla psów małych, średnich lub dużych. W zależności od rozmiaru możemy wybrać różne modele oferowane przez najwyższej klasy firmy.

Jak w krótkim czasie ułożyć podopiecznego

 

 

 

 

Ważna jest jakość wykonania z tego względu, że tego typu wejście będzie słabym punktem w ochronie naszego domu. Rozpoczynając trening małego psa warto jest zwrócić uwagę w dużej mierze na ton poleceń przez nas mu dawanych. Musi on być stanowczy, prosty i wyraźny. Tego typu przekazy najlepiej trafią do psa. Na samym początku wykażmy, że to my dowodzimy i że musi się nas właśnie słuchać. Gdy to osiągniemy, reszta przyjdzie z czasem. Do najważniejszych komend, jakie musimy wpoić psu, by móc z nim normalnie funkcjonować są przekazy typu: „zostań”, „do mnie”, „siad”, „do nogi”, „nie wolno”. Dodatkowym elementem, który pies musi opanować jest spacerowanie na smyczy. Mieszkając w mieście nie możemy pozwolić sobie na to, by trzymając psa na uwięzi, niespodziewanie wymknął się nam spod kontroli. Tego typu wypadki mogą być niekiedy groźne w skutkach, gdyż pies nieprzywykły do miejskiego zgiełku może wystraszyć i się i zaatakować osobę znajdującą się nieopodal. Należy go stopniowo przyzwyczajać do szumu. Innym elementem, o którym musimy pamiętać jest odpowiednie wyżywienie. Jeśli samodzielnie przygotowujemy mu posiłki starajmy się opierać je głównie na mięsie, ryżu/warzywach, a także niezbędnych witaminach i mikroelementach.

Korzystając z gotowych karm dla małych psów nie musimy zaprzątać sobie tym głowy. Wewnątrz opakowania znajduje się odpowiednio zbalansowana dawka odpowiadająca potrzebom małego psa. Właściciele zwierzaków często przesadzają z swego rodzaju motywatorami. Pies nie może obżerać się smakołykami z tego względu, że przytyje, a to negatywnie wpłynie na całe jego ciało i samopoczucie. Karmiąc psa musimy pamiętać również o tym, iż trzymając go w zamknięciu, w mieszkaniu również może utyć. Stosując się do podstawowych zaleceń, opieka nad psem może być bardzo przyjemnym i miłym doświadczeniem. Dlatego warto jest brać pod swe skrzydła czworonoga.

Posted Sierpień 26th, 2011 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>