Tam gdzie psy i koty – tam wiele problemów. To bez wątpienia stara prawda, którą poznały już miliony właścicieli zwierząt domowych na całym świecie. Każdy z nas posiada w domu obszary i miejsca, do których dostępu chciałby ustrzec przed niepowołanymi zwierzętami. Psy i koty natomiast wykazują tendencję odwrotną – tam gdzie im nie wolno wchodzić, tam też najczęściej bałaganią i rozrabiają. Aby ustrzec się przed tego typu problemami, najlepszym sposobem jest zastosowanie elektronicznych urządzeń odstraszających znanej marki. Dobre firmy produkują takie urządzenia, które skutecznie odstraszają psy i koty, a zarazem są zupełnie nieszkodliwe i niezauważalne dla ludzi.

Wielu z nas sądzi, że aby skutecznie zabronić psu lub kotu dostępu do pewnego pomieszczenia, trzeba użyć drogiego systemu elektronicznego, który przy pomocy połączeń radiowych sprawował będzie kontrolę nad naszym czworonogiem. Nic bardziej mylnego! Istnieją niezmiernie proste urządzenia do tresury psów, posiadające czujnik ruchu i wykrywające, kiedy jakieś zwierzę obok nich przechodzi. W takim przypadku wypuszczają w powietrze nieprzyjemne dla psów i kotów zapachy, skutkiem czego dostęp do danego pomieszczenia jest dla psa lub kota niemożliwy. Tresura psa i kota przy stosowaniu urządzeń zapachowo-elektronicznych jest łatwa i skuteczna. Najlepiej przeprowadza się ją w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie nie ma tak dużej cyrkulacji powietrza jak na dworze. Brak wiatru sprawia dodatkowo, że wydobywające się z urządzenia zapachy nie będą zbyt szybko znikały i pozostaną w danym miejscu przez długi czas.

Nie zawsze więc trzeba korzystać z drogich systemów niewidocznych ogrodzeń i elektrycznych pastuchów – czasem wystarczy zwykły czujnik ruchu i zapachowy odstraszacz dzięki którym tresura psów staje się i szybsza i skuteczniejsza. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest choćby SSSCat czy Pawz Away Deluxe marki PetSafe stosowane w domach jako odstraszacze psów i kotów z miejsc gdzie nie są mile widziane.

Odstraszacz psów i kotów SSScat Innotek

Odstraszacze na psy i koty

Pawz Away Deluxe - odstraszacz na psy i koty

Elektryczne urządzenia sprawdzają się natomiast na dworze, gdzie o wiele trudniej jest utrzymać stosowny zapach w danym miejscu. Za pomocą przewodu elektrycznego wyznacza się strefę, po której poruszać się może pies (albo zamknięte obszary, do których nie może mieć dostępu) i w ten sposób kontroluje się czworonoga. Ta metoda działa równie dobrze na psy, jak i na koty i warto z niej korzystać na zewnątrz budynku. Komunikacja radiowa jest niezmiernie wydajna, zaś trening przy pomocy elektrycznego pastucha stanowi czystą przyjemność, zarówno dla zwierzęcia, które spędza z panem dużo czasu, jak i dla samego właściciela.

Posted Wrzesień 3rd, 2010 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>