Niesforny pupil może stać się przyczyną problemów i nieprzyjemności. Szczeniaka łatwo nauczyć dobrego zachowania. Dorosły pies mający już nabyte niekoniecznie pożądane nawyki może okazać się trudniejszym egzemplarzem do opanowania. Zapewne w większości przypadków sakiewka ze smakołykami czy ulubiona zabawka wystarczą aby wychować psa. Zdarzają się jednak przypadki w których ta metoda tresury się nie sprawdza, szczególnie w zachowaniu, które psu daje coś przyjemnego jak np. ucieczki na spacerze czy skakanie na ludzi. W takich przypadkach można użyć produktu jakim jest obroża elektryczna dla psa.

Obroża elektryczna z lokalizatorem marki Dogtra Produkt ten służy do wyuczenia psa pożądanych zachowań. Szkolenie przy pomocy obroży elektrycznej odbywa się tak jak standardowe szkolenie. Używa się komendy do wywołania konkretnego zachowania następnie albo pies otrzymuje pochwałę albo skarcenie. Pochwałą może być smakołyk jak również przyjemna wibracja, która jest dostępna w niektórych modelach. W przypadku gdy pies zachowuje się niewłaściwie wydajemy komendę “Nie wolno” i gdy nasz pupil nie reaguje na nią wysyłamy ostrzeżenie dźwiękowe w obroży a następnie impuls korekcyjny. Psy bardzo szybko zapamiętują związek przyczynowo-skutkowy i po kilku zaledwie razach zwierzak będzie już reagował na nasze komendy.

Szkolenie psa z obrożą eletryczną SportDogObroża elektryczna dla psa może być stosowana zarówno w amatorskim jak i profesjonalnym szkoleniu. Poszczególne modele różnią się między sobą oferowanymi funkcjami. Główną cechą jaka wyróżnia produkty między sobą to zasięg działania, który wynosi od 80 do nawet 3000 metrów. Oprócz zasięgu obroże wyposażone są w różne poziomy impulsów korekcyjnych, dzięki którym można je dopasować do wrażliwości psa a także funkcję Booster, służącą do szybkiej reakcji na zachowanie pupila. Oprócz impulsu produkty mogą posiadać ostrzeżenie dźwiękowe i/lub wibracje. Niektóre wyższe modele wyposażone są w lokalizatory dźwiękowe lub GPS. Przydaje się to w szkoleniu psów użytkowych czy myśliwskich, które np. nie mogą zostać zauważone w wysokiej trawie.

Mnogość funkcji, które oferowane są w systemach treningowych pozwala aby każdy mógł dobrać konkretny model według własnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na produkty markowe, które cechują się deklarowanym zasięgiem i posiadają certyfikat ECMA gwarantujący bezpieczeństwo stosowania.

Posted Luty 15th, 2019 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>