Dbanie o zęby naszego pupila jest bardzo ważną rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć już wtedy, kiedy w naszym domu pojawi się szczeniak. Mało komu udaje się wytrenować psa tak, aby posłusznie otwierał pysk i pozwalał sobie myć zęby. Szczotkowanie nie należy do ulubionych zabaw zwierzaka. Tymczasem rynek oferuje zarówno szczoteczki do psich zębów, jak i pasty. Radykalne przypadki zaniedbania psiego uzębienia kończą się u weterynarza. Ciekawym rozwiązaniem są zabawki dentystyczne. Pies zajmuje się gryzakiem, świetnie się przy tym bawiąc, a tymczasem kamień jest usuwany z jego zębów. Jak to możliwe? Dzięki specjalnym wypustkom i wyprofilowanym kształtom zabawek dentystycznych.

Zaawansowane zabawki dentystyczneJedną z marek, która oferuje nam takie gadżety, jest Denti. W dobrze zaopatrzonym sklepie www.EasyPet.pl możemy nabyć produkty, które pomogą nam poprawić stan zębów naszego ulubieńca. Do zabawy, podczas której prowadzone są mini zabiegi dentystyczne, przeznaczone są głównie gryzaki. Dla małych psiaków marka Denti przygotowała gryzak o specyficznym kształcie. Zwierzak bez problemu umieści zabawkę w pysku i będzie mógł przenosić ją ze sobą do każdego pokoju, w którym będzie miał ochotę się bawić. Kauczukowe wypustki nie tylko ścierają zanieczyszczenia z zębów, ale także masują dziąsła. Dobrze sprawdza się to u psów, które cierpią z powodu swędzących dziąseł. Zachęcający jest też miętowy zapach jakim aromatyzowana jest powierzchnia gryzaka. Dzięki niemu świeżość oddechu naszego pupila stanie się wyczuwalna.

Dla większych psów Denti proponuje hantle, które wykonane są z kauczukowego tworzywa. Całość pokrywają liczne wypustki, których funkcją jest usunięcie kamienia. Miętowy zapach odświeży psi oddech. Hantle występują w dwóch rozmiarach, więc mogą się nimi bawić zarówno duże, jak i mniejsze psiaki. Specyficzną i bardzo ciekawą zabawką jest Denti Tugger. Pełni funkcję gryzaka, ale może być używana także do zabawy w przeciąganie, ponieważ do głównej części przymocowany jest bawełniany sznur. Marka Premier wprowadziła na rynek Bristle Bone, czyli kość złożoną z kilku rodzajów i warstw pierścieni. Każdy z nich masuje dziąsła naszego pupila i pomaga usunąć zanieczyszczenia z zębów. Dodatkowo do kości przyczepione są psie smakołyki w postaci krążków mięsnych. Wykonanie zabawki z kauczuku nie zagraża poranieniem dziąseł psa. Różne wielkości produktu pozwalają stosować go u psów o każdej wadze i wielkości.

Posted Maj 28th, 2012 by majka

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>